Burçlara göre ilişki tarzınız

KOÇLARIN İLİŞKİ TARZI

 

Koç Zodyak da ki ilk burçtur, hiçlikten sonraki ilkliktir, yaşam gücüdür. Koç boynuzu olarak da simgelenen Koç sembolü yana açılmış ellerle yeni bir yaşamı ve ışığı arayış demektir. Öncü gruptandır. Sözel veya fiziksel saldırıyı, mücadele etmeyi, didişmeyi, kendini bir şekilde kabul ettirmeyi yaşamda iş edinmiştir. Aslında isteklerle davranışlar arasında uyum sağlamak psikolojik anlamda ulaşmak ihtiyacında olduğu noktadır. Bunu cesaret arayarak yapar. Cesaret bulmak için korkmak, korkuyu algılamak için belaya bulaşmak gerekir. Bu nedenle Koçların başı beladan kurtulmaz. Korkularla yaşarken kararlı bir şekilde korkuların üstüne gitmekte ustadırlar. Koç cesareti bulabilmek için doğal bir savaşçı donanımıyla doğar. Dürüst, hevesli, didişmeye ve mücadeleye hazır, kendi kahramanı kendisi olmak üzere, kendinden üstün hiçbir komutan tanımayarak.

Gerçek Koç özellikleri baskı altında ortaya çıkar. Baskı olmadan varlığını sürdüremez, savaşacak şeyler veya kişiler yaratır, yaratamadığında kendisiyle savaşmaya çalışır. Olumsuz fonksiyonlarda, kendisini gerçekleştiremediğinde genellikle kendisini anlaşmazlıklar içinde ve diğer insanlara karşı savunurken bulur. Bitmek tükenmez bilmez tartışmalar, pire için yorgan yıkabilmeye hazır tavırlar, kimsenin kazanamadığı ortamı çökerten yakıcı duygular Koç’ un enerjisini doğru kullanamadığı anlara ait tablolardır.

En olumsuz durumlarda bile korkup kaçmayı utanç sayar, günah sayar ve savunmasına devam eder. Veya yakınlarını kendisine karşı savunmak zorunda bırakır. Aklına koyduğunu tek başına yapabilir, amaçlarını durmadan değiştirebilir, ayıplanma duygusu taşımaz, iyimserliği tükenmez, bunun yanı sıra düşünmeden hareket ederek başkalarına zarar verebilir. Doğru fonksiyonlarda o bizim yaşam gücümüz, yetişkinlikte bile çocuksu yönümüz, yaşamla yüzleşme enerjimizdir.

 

BOĞALARIN İLİŞKİ TARZI

 

 

Boğalar için hedef hep aynıdır, dinginlik, güvenlik, denge. Sizi hediyelere

boğabilecek kadar duygulu, akşam yemeklerinde mum ışığını düşünebilecek

kadar romantiktir. Daima uzun süreli ilişkilerle ilgilenir. Önce güven duymayı

daha sonra ilişkiyi aşka dönüştürmeyi tercih ederler. Uzun tanışma, alışma ve

güvenme süreçleri yaşarlar. Ayrılıkları da bu denli güç olur. Huzur veren

insanlarla ilişkiler sürdürmeyi tercih ederler.

Ay burcu Boğa olanlarda duygusallık daha yoğun, tensel doyum ön plandadır.

İçgüdüsel olarak denge sağlanır.

Yükselen burcu Boğa olanlar ilişkilerinde doğal, dürüst, sağlam temeller

kuran, gerçekçi insanlardır.

 

 

İKİZLER BURCUNUN İLİŞKİ TARZI

 

 

Merakla öğrenerek kendisini geliştiren İkizler burcu insanları, ilgilenecekleri

kişilerin de kendilerinde merak uyandırmasını arzu ederler. Farklı ilgi alanları

ve heyecan verici fikirleri olan, pek çok konuda bilgili veya eğitimli sevgili

İkizler insanlarını entelektüel açıdan uyarabilir ve vazgeçilmez olabilir.

Çapkın ve maymun iştahlı olduğu söylenen İkizler deneyim merakının masum

bir kurbanıdır aslında. Tek eşli kalmayı başarabilmiş İkizler insanları genellikle

aynı anda  farklı insanlarla  uzun süreli ilişkiler sürdürmeyi başarır. Çoğunlukla

eşlerinin bilgisi vardır. 

Uzaklaşan, kaçan sevgili pek çok burç insanı için çekiciliği arttırıcıdır. İkizler

insanı ise uzaklaşan sevgiliyle vedalaşıp daha arkasını döndüğünde adını

unutmuştur bile.

İkizler insanlarıyla ilişki sürdürmek elbette imkansız değildir. İki noktaya dikkat: ilki esnek olmak ve yaptıklarının abartılı olmadığını veya umursanacak şeyler olmadığını vurgulamak (yada teorik olarak aldatmanın aldatanın kendine verdiği zararlarla ilgili uzun bir makale hazırlayabilirsiniz), ikincisi entelektüel düzeyde uyarılarınızı sürdürün.

Dünyada olup bitenlerden önce siz haberdar olabiliyorsanız bu ilişki hiç

fena gitmiyor demektir.

 

YENGEÇLERİN İLİŞKİ TARZI

 

 

 Hedefi duygusallık ve duyarlılık olan Yengeçler hayal gücü ve hissetme yeteneği sayesinde  sevgi dolu bir bakım,destek ve şefkat tavrını dünyaya aktarır.Yengeç burcu insanlarının tıpkı gerçek Yengeçler gibi kabuğa ihtiyacı vardır. Hassas, duygusal, yoğun Yengeç insanları için bu ölümcül bir ihtiyaçtır. Ancak eninde sonunda kabuğundan çıkar ve sever. Bu kendince kalın kabukla güvenliğini pekiştirmek üzere koruyucu, kollayıcı, bakıcı, iyileştirici, yardımcı rolleriyle dünyaya yaklaşır. Aslında  başkalarını tanımak, anlamak ve daha kolay korunmak için üstlendiği bu rollere kendini hapsedebilirde.

Bir Yengeç'e aşıksanız, dürüst, duyarlı, bağlı olduğunuzu ve onunla uzun soluklu bir ilişki istediğinizi kanıtlamanız gerekir. Buna rağmen kabuğundan çıkmaya hiç de niyetli olmayan bir Yengeç'le de karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ay burcu Yengeç olanlar için durum daha da zor olabilir. Tanıması ve güvenmesi için geçecek süre Güneş burcuna bağlıdır ve oldukça uzun olabilir. Yükselen burcu Yengeç olanlar önce sizi tanımaya çalışır. Olumlu sonuç almışsa sizi sevgi ve ilgi seline tutar.

 

BAŞAKLARIN İLİŞKİ TARZI

 

 

Kendi potansiyelini en üst düzeyde kullanmak saf kalmak ve kusursuz olmak isteyen Başaklar için saflık en üst düzeyde etkilenmeden kalabilme yetisidir. Dürüstlük saflığın eşidir. Gerçekçilik mükemmele ulaşma yoludur. İçsel olarak kusursuzlaştırabileceği yönlerini bulur ve bu yönüyle özdeşleşir. Bu yönünü geliştirmek için çalışır çabalar.

İlişkilerinde de gerçekçi ve kendini geliştirme çabası olan kişileri tercih eder. Bu iki özellikten biri eksik kalırsa birlikteliğini sürdüremez. Akıl, zeka, mantık, sabır, ustalık, hırs, dürüstlük, eleştiriyi kabullenme ve kötü alışkanlıklarınızı değiştirmek için somut gayret gösterme Başaksal özelliklerdir. Sevgilide de bunlar aranır. İlişki de sürekli gelişmeli, büyümeli,yeni planlar gündemde olmalı, keşifler yapılmalıdır. Güvenini ne kadar kazanmışsanız size o kadar sevgi duyumsar. Bütün bu konulardan birinde bile yanıldığını anlaması ilişkiyi sonlandırması için yeterli nedendir.

Sevdiği insanların kişisel gelişimlerine yardımcı olmak onları daha iyiye yönlendirmek, daha iyi yerlerde görmek isteği ile Başak eleştiri dozunu kaçırabilir. Bu eleştirel tavra dikkat etmezse ortak güven ve aşkın şevki kaybedebilir. Aynı şekilde duyarsız, otoriter bir partner kendini eleştirme özelliği ile Başak'ın kendisine zarar vermesine yol açabilir.

 

TERAZİLERİN İLİŞKİ TARZI

 

 

Terazi ilişki ve evlilik burcudur. Yakınlık, aşk, aşka ait her duygu ihtiyaçtır Terazi için. Yalnız bir Terazi kişisel gelişimini sağlayamaz.

İlişkilerinde nezaket ve duygusal duyarlılık arzular. Kabalıktan nefret eder. Sürtüşmelerden rahatsız olur. Sorunları dengeli ve adil bir iletişim yöntemi kullanarak çözmek ister. Adalet duygusunu yitirmemek için bir başkasının bakış açısını anlamaya ve benimsemeye özen gösteriri. Ancak bazen bunda ileri gider ve kendi gereksinimlerini unutur. İlişkinin uyumlu görünmesi adına sahte bir maske ile mutlu gülücükler dağıtarak dolaşabilir. Bireyliğini bastırmamaya ve sabırlı, uysal maskesi ardında yok olmamaya dikkat etmelidir

 

AKREPLERİN İLİŞKİ TARZI

 

 

Seksi Akrepler söylenildiğinin aksine seksin değil duygusal yoğunluk ihtiyacındadırlar.

İlişkilerinde Yüzleşme duygusu, ruh teması ve daima daha derine inmeye gönüllülük arar. Akrep'in sevgilisi duygusal yoğunluktan korkmamalı, yorulmamalı ve derinliğe inerek büyümelidir. Aksi halde cinsel duygularda dahil olmak üzere tüm duygularda çabucak kaybolur.

Ay burcu Akrep olanlarda bu durum daha geç fark edilir. Belirsiz yada uydurma nedenlerle hiç bir ilişkide mutlu olamaz.  Sessiz ama içsel anlamda patlamaya hazır, kaprisli bir ruh haliyle ani krizler yaşar.

Yükselen Akrep bakışlarda tehditkar bir hava yaratır. Yoğundur, insanı etkiler hatta içine işler. Bu yoğun görünüşün arkasında yoğunluktan uzak bir güneş de bulunabilir. O zaman ne yapacağınızı şaşırıp kalırsınız.

 

YAYLARIN İLİŞKİ TARZI

 

 

Yakın ilişkilerine sonsuza dek sürecekmiş gibi başlayan yapan ama hevesini aniden kaybeden başka bir burç daha yoktur.  Devamlılığı olan ilişkilerinde heyecan verici bir yolculuk olabileceğini anlayabilirse boşanmalardan, ani bitişlerden, kaçamaklardan, yalnızlıktan ve suni ilişkilerden kurtulabilir.

Belli bir süre yayların hayatında olabilirsiniz ancak zekanız işlek, mantığınız keskin değilse ve siz bir entelektüel birikime sahip değilseniz  kalıcı olmanız, aşkını korumanız mümkün değildir.

Yay'ın ideal eşi olmak için, bağımsızlığa önem veren, kendi ayakları üstünde durabilen, kendi ilgi alanlarını yaratabilmiş, sağlam dostluklar kurabilmiş, sonsuz değişime açık, çocuksu kıskançlıklardan uzak biri olmak gerekir. Bu koşullardaki bir eşle Yay insanı paylaşıldıkça derinleşen, zenginleşen deneyimlerle tanışabilir.

 

OĞLAKLARIN İLİŞKİ TARZI

 

 

Bağlanmak zor değildir ancak bağlandıktan sonra ne yapacağını bilemez. Duygularını ifade etmeyi öğrenemezse her şeye metanetle katlanan, bütün sorumluluklarını sabırla yerine getiren, geleneksel bir ilişki tarzı yaratır. Mekanikleşir. Aşkın avantajını ve duygusal derinliğini yaşayamaz.

Doğru eş Oğlak için  kariyeri olan veya kariyer edinme potansiyeli olandır. Zengin olan veya zengin olma potansiyeli olandır. Somut erdemleri olan ve güvenilir olandır.

Ay burcu Oğlak olanlarda yalnızlık duygusu ağır basar. Paylaşmayı öğrenmesi gerekir.İlişkide olduğu insanın  kendisine ihtiyacı olmadığını anladığında mutsuz olmaması gerekir.

Yükselen burcu Oğlak olanlar sert ve temkinli görünürler. Mesafeli duruşları vardır. İnce ve açık görüşlü davranabilir ancak her şeyi keskin bir gözle süzgeçten geçirir. Hemen herkesle iyi ilişkiler geliştirmeye özen gösterdikleri için bu insanlardan hoşlanabilirsiniz ancak sevmek zordur.  Oğlak yükselenin arkasındaki gerçek kişiliğe ve sevgi potansiyeline ulaşmak için terk etmeyi göze almalısınız.

 

KOVALARIN İLİŞKİ TARZI

 

 

Özgür olabildiği ve bireyselliğini geliştirmeyi sürdürebildiği ilişkilere girmeyi tercih eder. Bu nedenle genellikle erken evlenir ve ayrılırlar. Yakınlık ve derinlik Akreplere ve Yengeçlere iyi gelebilir ancak Kovalar geniş alana ihtiyaç duyarlar.

İlişkilerin bir düzen içinde sunulduğu düşüncesi Kovayı müthiş rahatsız eder. Dünyayı ev içinde bakım işini üstlenen kadınlardan ve para kazanmaya kanalize edilmiş erkeklerden ibaret görürler. Elbette bu erkekler ve kadınlar cinsellik için bir araya gelirler. Buna da evlilik denir. Cinselliğin meşrulaştırılması için icat edilmiş bir kurumdur. Bütün bir toplum bunu yaşar.

Toplumsal düzen açısından böyle yaşamak anlamlıdır ama Kova için değil. Evlenmek ister ama mümkünse aynı evde yaşamadan. O kadar yakın olabilir. Duygular mı? Onu horoskopun diğer kısımlarında bulabiliriz.

 

BALIKLARIN İLİŞKİ TARZI

 

 

Romantik bir eşle bütünleşme ihtiyacında olan yumuşacık Balıklar ruh eşi ararlar. Hayal dünyasında yaşarken bütünlük kurabilecekleri insana gereksinim duyarlar. Aynı düzeyde saatlerce susarak aynı duygularda dolaşabilecekleri eşler isterler.

Yakın ilişkilerini ancak olağanüstü düzeyde düşüncelere dalabilen eşlerle kurabilirler. Dünyevi anlamda uyumlu olup olmaları Balık için önemli değildir. Başka bir dinden başka bir ırktan veya başka kültürlerden olabilir. Birlikteliğini ancak mum ışıkları, sessiz beraberlikler, sahil yürüyüşleri, meditasyonlar veya psikolojik içerikli sohbetler yapabildiği sürece sürdürebilir. Balığın dalga boyuna ulaşabilirseniz ancak Balıkların bildiği boyutta bir sevgi yaşarsınız. Aşkı kozmik bir şaka gibi yaşarsınız.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !